אודות

מכון תערובת אמבר

אמבר כגורם הגדול ביותר בענף המזון לבעלי החיים בחקלאות בישראל מחויבת לסטנדרטים גבוהים בנושאי שמירת האיכות והשירות ללקוח. יכולתה של אמבר לעמוד ברף המצוינת הזה הביאה אותה למעמדה כמובילת השוק.

לכן, מחויבים כל עובדי אמבר לשמירה על אמבר ועל שמה הטוב כאמינה, מקצועית ויעילה לצורך הצלחת גידול בעלי החיים ולמען צמיחת לקוחותינו.

אודות
אמבר הינו מכון התערובת הגדול והמתקדם מסוגו בישראל. אמבר פועל לפי תקני האיכות והייצור המתקדמים והקפדניים בעולם והוא מהווה ראש חץ של חדשנות והכנסת טכנולוגיות ומחשוב בכל תהליכי העבודה בו.

אמבר הוקם בראשית שנות ה-60 של המאה ה-20 על ידי משקים מאזור השרון. במשך כ50 שנה היו בעליו 39 קיבוצים ומושבים שיתופיים השייכים לארגון האזורי גרנות וממוקמים במרכז הארץ. עם השנים, התרחבה רשימת הבעלים והיא כוללת כיום מלבד משקי גרנות גם את , משקי הנגב ומשקי הדרום. בסך הכל 145 קיבוצים ומושבים מפאתי חיפה ועד מבואות אילת.

באמבר כ-330 עובדים בפריסה ארצית והם מייצגים את כל הדתות והמגזרים בחברה הישראלית. שיתוף הפעולה בין העובדים, החברות והחיבור העמוק בינם לבין אמבר מהווים, ללא ספק, את סוד ההצלחה של המפעל.

בבעלות אמבר שני אתרי ייצור מרכזייםהאחד, ממוקם באזור התעשייה של גרנות על כביש 65 במרחק דקות ספורות מעורקי התחבורה הראשיים של מדינת ישראל. השני,  אמבר דרום, בקרבת העיר באר שבע, על כביש 6. שני אתרים אלו מספקים תערובות לכל רחבי הארץ מדי יום באמצעות צי המשאיות של אמבר הכולל כ-50 משאיות חלוקה.

בשנת 2016 ייצרה אמבר 870 אלף טון תערובת לחיות משק ובהן: פטם, הודיים, רבייה, הטלה, פרות חלב, עגלים, צאן, דגים, ועוד. בנוסף לקו המוצרים השגרתי, ממלא המפעל דרישות ייחודיות של לקוחותיו בהתאם לצרכי הגידול שלהם בכל זמן נתון.

קווי הייצור במפעל יודעים לתת מענה לענף הרבייה על דרישות הבטיחות הביולוגית המחמירות שלו. הציוד החדיש מאפשר גמישות ומתן פתרונות מגוונים בו זמנית למספר לקוחות ובתמיכה מלאה של מעבדת אמבר והצוות הטכני של המפעל.

כדי להבטיח את איכות המוצר הסופי אמבר מייצרת את הפרמיקס והוויטמינים ממקורות איכותיים ואמינים, היא מייבאת את חומרי הגלם באופן עצמאי מהמגדלים והיצרנים הטובים ביותר ברחבי העולם ומנהלת מערך בקרת איכות פנים מפעלי המספק שירות מלא לתערובות אמבר לצד אספקה ללקוחות חיצוניים.

בנוסף משווקת אמבר מגוון רחב של חומרי גלם, גרעינים ותוספי מזון המשמשים להאכלה של בעלי חיים.

פעילות נוספות

מרכזי מזון אמבר
מרכזי מזון אמבר מייצרים ומספקים בליל מוכן להזנת מעלי הגירה בכל רחבי ישראל. כיום פרוסה החברה בכל רחבי הארץ בשבעה אתרים מרמת הגולן שבצפון ועד אילות שליד אילת. מרכזי מזון אמבר הכניסו לישראל את שיטת משאיות החלוקה המחלקות בליל ישירות באבוס ואת שיטת ה"מנות הכוללות" המבטיחות את כל רכיבי המזון הדרושים לבעלי החיים מדי יום.

אלף בר
אלף בר הינה שלוחת גידול בעלי כנף של אמבר, המגדלת כ-30 אלף טון בשר בשנה.

רמית ואפרת
השותפויות אפרת ורמית הן הנציגות בישראל של החברות הבין לאומיות RUSS  ו-BUT

הן מפעילות לולי סבתות ולולי אימהות עבור אפרוחי פטם והודיים במספר אתרים ברחבי הארץ. לאמבר 50% בשותפויות אלו.

חברת קורניש
בבעלות חברת קורניש משחטות לעופות והודיים המפעילות כמה אתרי שחיטה: עוף הנגב, הוד חפר וכפר מנחם. לאמבר 50% בקורניש.

מקורית בר
מקורית בר עוסקת בגידול ושיווק פרגיות להטלה קלה. אמבר מחזיקה ב-50% מהחברה.