פודקאסט מזון למחשבה

את החקלאות הישראלית אפשר לתאר דרך הרבה מספרים. מכסות, הכנסות, הוצאות, דונמים. אבל החקלאות הישראלית זה קודם כל אנשים שחיים אותה יום-יום. ב"מזון למחשבה", הפודקאסט של אמבר על חקלאות ישראלית, נפגוש בכל פרק נושא אחר מעולם החקלאות הישראלית – סיפורים הנוגעים בחיי החקלאי, האתגרים בחקלאות הישראלית וההתמודדות איתם ונשמע גם על חדשנות בעולם החקלאות.

איך מאזינים:

במכשירי אנדרואידבמכשירי אייפון  | RSS פיד

לולי הטלה

חקלאות מקומית חכמה ובטחון תזונתי

בסוף פברואר התקיים כינוס חקלאים (לפני שנכנסנו לעידן הריחוק החברתי בתקופת הקורונה), ששילב החלפת ידע מקצועי עם חיבור קהילת החקלאים. במהלך אותו יום דובר בין השאר על עתיד החקלאות, חדשנות טכנולוגית, רגולציה, שוק הסחורות הגלובלי וביטחון תזונתי - ועל כל אלה דיברנו בפרק זה יחד עם שלושה אנשים שנכחו באותו כינוס: עדי פנחס, מיגל יופה וחיים ערב.

גידול צאן

ב-1966 התחיל יעקב את דרכו במושב לכיש עם עדר צאן צנוע למדי. הוא לא דמיין שבנו, חיים, ומאוחר יותר נכדו, ימשיכו את דרכו בעדר הזה - עדר שגדל וצמח מאז אותם ימים רחוקים בשנות השישים. בפרק זה שוחחנו עם יעקב וחיים על גידול צאן, תהינו האם משפחה יכולה להתפרנס מעדר עצמאי שכזה כעסק בלעדי, דיברנו על השפעת הייבוא מאוסטרליה, על שינוי אפשרי בייעוד הצאן לחלב וסוגיות נוספות איתן מתמודדת המשפחה.

רפת: ניהול ואתגרים

טלי מדינה היא רפתנית מקיבוץ אורים. בפרק זה נבין דרכה איך נראית הרפתנות המודרנית, כיצד ייבוא מוצרי חלב לשוק הישראלי משפיע עליה כרפתנית, למה רווחת הפרה חשובה לתנובת החלב ומה וודאי בחייה החקלאיים התנודתיים.