דברו איתנו

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מלחים אניונים

התמודדות עם קדחת החלב באמצעות סויכלור SoyChlor

קדחת חלב (היפוקלצמיה) קלינית מוגדרת כירידה חזקה בריכוז הסידן בדם ( 5% מ”ג) בעקבות המלטה. הפגיעה יכולה להביא עד למצב של רביצה ושיתוק (עקב פגיעה בהולכה העצבית). קדחת חלב תת קלינית מוגדרת כירידה מתונה יותר בריכוז הסידן בדם (7% מ”ג). רמה זו מעלה את הסיכון להפרעות מטבוליות נוספות הקשורות בהולכה עצבית כמו דלקות רחם ועטין, אצירת שליה, צניחת רחם, משך המלטה ארוך ועוד. הסיבה העיקרית לקדחת חלב היא רמה גבוהה של קטיונים בתקופת היובש וההכנה, במיוחד אשלגן, סידן ונתרן (בישראל, ריכוז האשלגן במזונות הגסים מבוססי חיטה כמו חציר, תחמיץ וקש, יכול להגיע ל 2% ויותר). ממשק נכון בתקופת ההכנה, 3 שבועות לפני ההמלטה, יכול למזער את שעור הקליניות ולהקטין אופן ניכר את שיעור התת קליניות (שגם להן יש משמעות כלכלית גדולה).

SoyChlor

הפתרון של אמבר

השיטה הנפוצה ביותר בעולם ברפת האינטנסיבית מזה למעלה מ- 25 שנה להתמודדות עם קדחת חלב, היא השראת מטבוליזם חומצי ברקמות בתקופת ההכנה; המדד לחומציות זו הוא ה- pH בשתן אשר בתנאים “נורמליים” הוא בסיסי, סביב 8. מטבוליזם חומצי זה מסייע בגיוס סידן מהעצם, מהמעי, ומספיגה חוזרת מהשתן באמצעות הכיליה. סויכלור הוא מוצר מהמובילים בארה”ב, המיובא ומשווק על ידי אמבר; מבוסס על אניון אחד בלבד – כלור, ללא שימוש בגופרית, שהינה האניון העיקרי במוצרים אחרים. המוצר מכיל נשאים אשר משפרים את טעימותו, כמקורות חלבון שאינם NPN . בנוסף מכיל המוצר (במתכונתו כחלק מתערובת או פרמיקס®) סידנית, בשיעור המכוון ל- 1% סידן במנת ההכנה (בלבד; אין צורך ביותר), וכן מכיל מגנזיום (כמגנזיום אוקסיד) – מינרל בעל חשיבות להליך גיוס הסידן ותקינות המטבוליזם שלו. חשוב לציין שבמחקרים התקבל שהשימוש במלחים אניונים משפר את תנובת החלב לאחר ההמלטה. כמו כן מוריד את שעור קדחות החלב התת קליניות גם במבכירות, מה שיכול לסייע בהקטנת שעור ההפרות המטבוליות האחרות.

soy-chlor

המוצר

סויכלור SoyChlor (והתוספות הנלוות) זמין לשימוש כחלק מתערובת הכנה 11830 של אמבר, במינון של 4 ק”ג/ראש/יום, לקבלת יתרון כפול:

  • מזעור אירועי קדחת חלב קלינית ושיפור בהפרעות הקשורות לקדחת חלב תת קלינית.
  • מתן הכנה נאותה של תוספת מזון מרוכז לפרה לפני המלטתה התערובת זמינה בהזמנה לסילו או בשקי 25 ק”ג באמצעות משאית הפרמיקס® בהזמנה מוקדמת.

סויכלור SoyChlor (והתוספות הנלוות) זמין גם כפרמיקס® במינון של 1 ק”ג/ראש/יום, המגיע בשקי 25 ק”ג באמצעות משאית הפרמיקס® בהזמנה מוקדמת.